Finnish
Opintojakso toteutetaan 6.3.2023-30.4.2023. (not translated)
Kurssilla tutustutaan laskennallisten algoritmien soveltamiseen liittyvään teoriaan, minkä pohjalta tehdään arvioitavat harjoitustyöt. Harjoitustyöt tehdään yksilötöinä, mutta vertaistukea on tarjolla kurssin Teams – ryhmästä. Kurssin voi suorittaa täysin virtuaalisesti. (not translated)
Harjoitustöiden tekemisessä hyödynnetään Anaconda ohjelmistoa (Python 3.7-versio tai uudempi): https://www.anaconda.com/download/ (not translated)
Tuomas Huopana
Kurssin sisältö pyritään kytkemään työelämässä esiintyviin ongelmiin. (not translated)
06.03.2023 - 30.04.2023
Yhden opintopisteen työmäärä vastaa 27 tunnin opiskelutyötä. Yhteensä opiskelutyömäärä (4 op.) kurssilla on 108 tuntia. (not translated)
Hyväksilukemisen menettelytavat kuvataan tutkintosäännössä ja opinto-oppaassa. Opintojakson opettaja antaa lisätietoa mahdollisista opintojakson erityiskäytänteistä. (not translated)
Kurssi arvioidaan palautettujen harjoitustöiden perusteella. Harjoitustöitä voi palauttaa vain kurssitoteutuksen aikana. (not translated)
Bachelor's Degree Programme in Information and Communications Technology
Online learning
4 cr
School of Technology